Offroadrittet og rulleskisprinten
Fredagen i Toppidrettsveka startet med offroadritt, ei krevende løype på cirka 35 km med følgende trasé; start i Aure Sentrum, langs riksvegen til Gresset, over til Ormset og opp til Ormsetsetra, derfra over elva og ned Aurdalen til Sentrum, så opp Torpbakken forbi Myra til Tingstadbakken, videre over Kjelklia til Barlaupen, gjennom skogen til Hallarbukta, Våg og opp til Berg videre over Bergsmyrene opp Kroklibakken og innover Aurdalen igjen, så over elva til Omsetsetra og Ormset derfra gikk turen rett ned til sentrum.
Øystein "Pølsa" Pettersen vant offroadrittet i herreklassen foran Jens Filbrich, Tyskland og Einar A. Ulsund, Byåsen. I dameklassen vant Ida Ingemarsdotter fra Sverige. Beste fra Aure IL var "gjestesyklist" Bjørn Dæhli, som vant veteranklassen. Håvard Sagli og Harald Fladseth kom på henholdsvis 3. og 5. plass blant veteranene. Kjetil Hestsveen og Knut Magnus Standal, begge Aure IL, gjennomførte løpet med hederlige plasseringer i veteranklassen.
Som humorinnslag var det lagt inn en "oldboysfotballkamp" mellom det finske landslaget og Rosenborg oldboys, topp dommer og like god trener. En kjempeartig kamp, Rosenborg hadde med noen gjestespillere som gjorde en strålende innsats. Resultatet ble 2 -1 til Rosenborg og trenerens siste kommentar var at han hele tiden var sikker på at de ville "ta dem på kondisen" på slutten av kampen. Han var veldig fornøyd med "gutain".
Dagens siste øvelse var rulleskisprinten, sentrum "kokte" av spente deltakere og forventningsfullt publikum, over 2000 var i sentrum får å få med seg sprinten. Marit Bjørgen vant, ikke uventet, dameklassen og det var kjempeartig spesielt fordi hun er ambassadør for Toppidrettsveka. 30 deltakere i dameklassen, og Bjørgen kom inn foran Evi Sachenbacher-Stehle, Tyskland, og Ida Ingemarsdotter, Sverige.
Øystein Pettersen vant herreklassen, foran 6 andre nordmenn - dette lover godt for vinterense skisesong. Beste utenlandske i herre senior var Sami Jauhojaervi fra Finland. 38 deltakere i herreklassen viser at det er stor interesse for å delta i Toppidrettsveka, og resultatene er ikke uten betydning når tendensene for vinterens forventninger skal vurderes.
Umiddeltbart etter konkurransene ble det premieutdeling ved målområdet. Resultalister finner du på www.NorwayEvents.no.
Tekst: Line Ormset, Marit Klungen Foto: Tor Pettersen, Line Ormset, Kathrine Fævelen

2.jpg)
1.jpg)
1.jpg)
.jpg)
1.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)